Uzm. Dr. Ali GÜLER

Biyokimya Uzm. Dr. Ali GULER

Randevu Saatleri

Hafta İçi09:00 - 17:00
Cumartesi09:00 - 13:00
Pazar-
0 (242) 743 40 40

Uzm. Dr. Ali GÜLER

Biyokimya

Merhaba ben, Uzm.Dr. Ali GÜLER. Alanya 1965 doğumluyum.İlk ,orta ve lise eğitimini Alanya’da tamamladıktan sonra 1990 yılında Ankara Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldum.

Zorunlu hizmetimi Diyarbakır Kulp ilçesinde yaptım.Sonra Antalya 8 Nolu Sağlık Ocağında pratisyen hekim olarak çalıştım. Ankara Numune Hastanesi’nde Biyokimya Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra Antakya Devlet Hastanesi’nde Biyokimya Uzmanı olarak çalıştım. 2000 yılından itibaren Alanya Devlet Hastanesi’nde Biyokimya Uzmanı olarak ve aynı zamanda Alanya Güler Tıbbi Tahliller Laboratuvarı’nı kurarak özelde hizmetime devam ettim.Kamudan emekli olduktan sonra 2019 tarihinden beri Manavgat Özel Hisar Tıp Merkezi’nde Biyokimya Uzmanı olarak hizmet vermekteyiz.

Eğitim sürecimde Hastane ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği,Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbı, Toplam Kalite Yönetimi konularında özel eğitimler aldım.Bu eğitimler ileriki yıllarda mesleki özel ilgi alanlarımıda şekillendirdi.

 • Hemoglobinopatiler ve Diğer Hematolojik Hastalıklar: Bu alan, kanın oksijen taşıma yeteneğini etkileyen genetik hastalıkları içerir. Hemoglobinopatiler gibi hastalıkların tanı ve tedavisi bu ilgi alanının bir parçasıdır.
 • Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbı: Kan bankacılığı, kan bağışının toplanması, saklanması ve transfüzyonunun yönetimi ile ilgilenir. Kan ve kan ürünlerinin güvenli bir şekilde sağlanması bu alanda önemlidir.
 • Laboratuvar Finansal Yönetimi: Sağlık laboratuvarlarının etkili bir şekilde yönetilmesi ve finansal sürdürülebilirlik sağlanması için finansal konuları ele alır.
 • Toplam Kalite Yönetimi: Sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmak ve sürekli iyileştirmek amacıyla kalite yönetimi prensiplerini içerir.

Bu alanlar, laboratuvar işleyişini ve hasta bakımını geliştirmek için önemlidir ve hastalarınıza en iyi sonuçları sunma motivasyonunuzu şekillendirir.

BölümüBiyokimya
İlgi Alanları
 • Hemoglobinopatiler ve Diğer Hematolojik Hastalıkları
 • Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbı
 • Laboratuvar Finansal Yönetimi
 • Toplam Kalite Yönetimi
ÜniversiteHacettepe Üniversitesi

Randevu Oluşturun

  Sizi Arayalım!

  Talebiniz ile ilgili size yardımcı olabilmemiz için lütfen aşağıdaki formu doldurun.   Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

   Hisar Tıp Merkezi tarafından her türlü bilgilendirme, anket, tanıtım, açılış, davet ve etkinlik vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma Ticari Elektronik İleti (arama, sms, e-mail vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

   ×