Uzm. Dr. (Başhekim) Ferhan YEREBAKAN

Aocuk Saslcsc ve Hastalcklarc Uzm. Dr. Bauhekim Ferhan YEREBAKAN

Randevu Saatleri

Hafta İçi09:00 - 17:00
Cumartesi09:00 - 13:00
Pazar-
0 (242) 743 40 40

Uzm. Dr. (Başhekim) Ferhan YEREBAKAN

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba, ben Uzm. Dr. Ferhan Yerebakan. Hisar Tıp Merkezi’nin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve Başhekimi olarak hizmetinizdeyim.

1966 Antalya doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi sırasıyla Özel Antalya İlkokulu, Antalya Atatürk Ortaokulu ve Antalya Lisesi’nde gerçekleştirdim. Tıp eğitimimi 1983-1990 yıllarında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirdim.

Profesyonel olarak hekimlik hayatıma 1990’da başladım. 1994’e kadar mecburi hizmetimi Antalya Devlet Hastanesi Acil Servisi ve Zübeyde Hanım Çocuk Esirgeme Kurumu’nda gerçekleştirdim.

1994-1998 yılları arasında İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları&Cerrahisi Araştırma Hastanesi’nde “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı” eğitimimi aldım.

1998-2000 yılları arasında Diyarbakır Asker Hastanesi’nde askerlik görevimi tabip asteğmen olarak yaptım. Aynı zamanda özel bir poliklinikte Çocuk Sağlığı&Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştım.

2000-2007 arasında Manavgat Devlet Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı&Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştım. 2005 yılından itibaren Manavgat Özel Hisar Tıp Merkezi’nde Çocuk Sağlığı & Hastalıkları Uzmanı ve Başhekim olarak hizmet vermekteyim. 1988 yılında İngiltere “Eastbourne Meads School of English”de burslu olarak 3 ay İngilizce dil eğitimi aldım.

1990 yılında Berlin US Army Hospital’da 2 ay Genel Tıp eğitimi aldım. Evli ve bir çocuk babasıyım. Ortaokul ve lise yıllarında 6 sene piyano eğitimi aldım. Üniversite ilk yıllarda 3 sene DJ’lik yaptım.

Doğayı, çocukları ve hayvanları çok severim. Hali hazırda 15 kediye ve 23 yaşındaki su kaplumbağalarıma bakmaktayım. Motosiklet ve offroad araç kullanmak, kamp yapmak, yüzmek, yürümek, müzik dinlemek, piyano çalmak hobilerim arasındadır.

BölümüÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları
İlgi Alanları
 • Bebeklik ve Çocukluk Dönemi Bakımı
 • Bulaşıcı Hastalıklar ve Bağışıklık Sistemi
 • Büyüme ve Gelişme
 • Koruyucu Sağlık ve Güvenlik
Üniversiteİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi

Randevu Oluşturun

  Sizi Arayalım!

  Talebiniz ile ilgili size yardımcı olabilmemiz için lütfen aşağıdaki formu doldurun.   Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

   Hisar Tıp Merkezi tarafından her türlü bilgilendirme, anket, tanıtım, açılış, davet ve etkinlik vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma Ticari Elektronik İleti (arama, sms, e-mail vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

   ×