Uzm. Dr. Mehmet Rıfkı ÖNAL

NoROLOJo Uzm.Dr_. Mehmet Rcfkc oNAL

Randevu Saatleri

Hafta İçi09:00 - 17:00
Cumartesi09:00 - 13:00
Pazar-
0 (242) 743 40 40

Uzm. Dr. Mehmet Rıfkı ÖNAL

Nöroloji Uzmanı

Merhaba, ben Uzm. Dr. Mehmet Rıfkı Önal. Tıp eğitimimi GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi’nde aldım ve uzmanlık dalımı GATA Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda tamamladım.

Kariyerime 1997 yılında Ege Ordu Topçu Tugayı Baştabipliği’nde başladım. Daha sonra 2003-2008 yılları arasında GATA Nöroloji Anabilim Dalı’nda çalıştım. 2008-2012 yılları arasında Elazığ Askeri Hastanesi’nde ve 2012-2016 yılları arasında Balıkesir Askeri Hastanesi’nde Nöroloji Uzmanı olarak görev aldım. 2016-2017 arasında Balıkesir Devlet Hastanesinde Nöroloji uzmanı olarak görev yaptım. 2017 yılında özel Hisar Tıp Merkezi’nde Nöroloji Uzmanı olarak çalışmaya başladım ve Manavgat bölgesindeki hastalara sağlık hizmeti sunuyorum.

Mesleki ilgi alanlarım arasında epilepsi, baş ağrıları, demans, beyin damar hastalıkları ve hareket bozuklukları gibi nörolojik sorunlar bulunmaktadır. Bu alanlarda hastalarımın tanı ve tedavisi için çalışmalar yapmaktayım.

Epilepsi: Epilepsi, nöroloji alanında uzmanlık gerektiren önemli bir hastalıktır. Epilepsi hastalarının tanı ve tedavisi benim için önceliklidir.

 • Epilepsi: Epilepsi, nöroloji alanında uzmanlık gerektiren önemli bir hastalıktır. Epilepsi hastalarının tanı ve tedavisi benim için önceliklidir.
 • Baş Ağrısı: Baş ağrısı, pek çok insanın yaşadığı yaygın bir rahatsızlıktır. Hangi tip baş ağrısının ne zaman ve nasıl tedavi edilmesi gerektiği konusunda hastalarıma rehberlik ederim.
 • Demans: Demans, yaşlılık döneminde sıkça görülen bir rahatsızlıktır. Demanslı hastaların ve ailelerinin yaşam kalitesini artırmak için çalışırım.
 • Beyin Damar Hastalıkları: Beyin damar hastalıkları, serebrovasküler rahatsızlıklar olarak da bilinir. Felç, inme ve benzeri sorunlar bu kategoriye girer.
 • Hareket Bozuklukları: Parkinson hastalığı gibi hareket bozuklukları, özel bir ilgi alanımdır. Bu hastalıkların tanı ve tedavisi için çalışır, hastalarımın yaşam kalitesini artırmaya odaklanırım.
BölümüNöroloji
İlgi Alanları
 • Epilepsi
 • Baş Ağrısı
 • Demans
 • Beyin Damar Hastalıkları
 • Hareket Bozuklukları
ÜniversiteGülhane Askeri Tıp Akademisi

 

Randevu Oluşturun

  Sizi Arayalım!

  Talebiniz ile ilgili size yardımcı olabilmemiz için lütfen aşağıdaki formu doldurun.   Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

   Hisar Tıp Merkezi tarafından her türlü bilgilendirme, anket, tanıtım, açılış, davet ve etkinlik vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma Ticari Elektronik İleti (arama, sms, e-mail vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

   ×