ESWT Ünitesi

Hizmet Hakkında

ESWT Ünitesi

Daha Fazla Bilgi İçin

0 (242) 743 40 40

ESWT, şok dalga tedavisi bazı ürolojik problemlerde önemli bir tedavi seçeneği olarak ön plana çıkıyor. Geçmiş dönemlerde böbrek taşlarının kırılmasında kullanılan bu teknoloji günümüzde günümüzde ise daha düşük dozda kas-iskelet sisteminin kronik ağrılı durumlarının ve erektil disfonksiyon olarak tanımlanan peniste sertleşme bozukluklarının tedavisinde kullanılıyor.

ESWT Nedir?

ESTW yüksek enerjili ses dalgalarının vücutta rahatsızlık bulunan bölgelere uygulanması ile yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi, çoğunlukla taş oluşumu, iktidarsızlık ve kronik pelvik ağrı gibi sorunların tedavisinde etkili olabilir. Ses dalgaları, tedavi edilmesi gereken dokulara yönlendirilerek, o bölgedeki kan dolaşımını artırabilir ve ağrıyı azaltabilir. ESTW, hastanın yaşam kalitesini artırmak ve meydana gelen bazı ürolojik sorunları tedavi etmek için kullanılan etkili bir yöntemdir.

ESWT Avantajları Nelerdir?

ESWT hasta için bir çok avantaj sunan modern bir tedavi yöntemidir. ESWT’nin sunduğu tedavinin öne çıkan avantajları:
Non-invaziv Olma(Cerrahi Müdahale Gerektirmeyen): Öncelikle, ESWT’nin en belirgin avantajlarından biri cerrahi müdahale gerektirmeyen bir tedavi yöntemi olmasıdır. Bu tedavi yöntemi hastalar için daha düşük risk ve daha az rahatsızlık anlamına gelir. Genellikle lokal anesteziye gerek duyulmaz, bu da tedavi sırasında hastanın daha rahat olmasını sağlar.

Hızlı İyileşme: Hızlı iyileşme süreci, ESWT’nin bir diğer önemli avantajıdır. Şok dalga tedavisi çoğunlukla kısa bir sürede etkisini gösterir ve hastalar, tedavi sonrasında günlük aktivitelerine hemen dönebilirler. Uzun bir iyileşme sürecine ihtiyaç duymadan, hastalar normal yaşamlarına daha çabuk uyum sağlayabilirler.

Daha Az Yan Etki: Düşük seviyede yan etkiler de ESWT’nin öne çıkan avantajları arasındadır. Tedavi sonrası hafif kızarıklık, şişlik veya hassasiyet gibi yan etkiler görülebilir, ancak bu etkiler genellikle geçicidir. Bu, hastaların tedavi sürecini daha konforlu hale getirir.
Farklı Uygulama Alanları: ESWT’nin çeşitli uygulama alanları tedavi yönteminde doktor ve hastalara kolaylık sağlar. ESWT, taş oluşumu, erektil disfonksiyon, kronik pelvik ağrı gibi birçok ürolojik sorunun tedavisinde kullanılabilir. ESWT’nin çok yönlü bir tedavi seçeneği olarak kullanılması onu önemli bir tedavi yöntemi yapmaktadır.

Hasta Konforu: ESWT’nin hasta açısından konforlu ve rahat bir tedavi yöntemidir. Hasta, genellikle tedavi sırasında çok az seviyede rahatsızlık hisseder ve tedavi sonrasında normal yaşamına hızla dönebilir.

Ürolojide Şok Dalga Tedavisi, non-invaziv yapısı, hızlı iyileşme süreci, minimal yan etkileri ve çeşitli uygulama alanlarıyla öne çıkan bir tedavi seçeneğidir. Bu avantajlar, hastalar için hızlı, etkili ve rahat bir tedavi olanağı sağlar.

Diğer Hizmetler

Sizi Arayalım!

Talebiniz ile ilgili size yardımcı olabilmemiz için lütfen aşağıdaki formu doldurun.    Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

    Hisar Tıp Merkezi tarafından her türlü bilgilendirme, anket, tanıtım, açılış, davet ve etkinlik vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma Ticari Elektronik İleti (arama, sms, e-mail vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

    ×