Evde Bakım Merkezi

Hizmet Hakkında

Evde Bakım Merkezi

Daha Fazla Bilgi İçin

+90 (506) 680 40 40

Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri ile tedavisini evde sürdürmek isteyen hastalar, doğum öncesi ve sonrası destek talep eden anneler, yaşlı ve bakıma ihtiyacı olan bireyler, fiziksel engelliler ve benzeri durumdaki kişiler için sunulan hizmetler ile kaliteli bir yaşam hizmeti sunulmaktadır. Hisar Tıp Merkezi değerlerine ve uluslararası standartlara uygun olarak sunulan evde bakım hizmetlerinde, koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin verilmesi sağlanmaktadır. Evde sağlık ve bakım hizmetlerinde hastanın bulunduğu ortamda ve günlük yaşam akışını bozmadan, en yüksek standartlarda sunulmaktadır. Doktor muayenesinden, kısa veya uzun süreli hemşirelik hizmetlerine, çeşitli terapilerden diğer sağlık hizmetlerine (evde rehabilitasyon, laboratuvar tetkiklerine kadar uzanan geniş bir yelpazeyi içerir.

Evde Sağlık Hizmeti Nedir?

Evde sağlık bakımı ya da sık anılan adı ile evde sağlık, doğrudan hastanın evinde veya bulunduğu ikamette sunulan, hastalığı, yaralanmayı veya herhangi bir tıbbi sorunu tedavi veya takip etmek amacı ile sunulan çok çeşitli sağlık hizmetleridir.

Evde sağlık hizmetleri, isminin aksine sadece evde değil, ikamet edilen herhangi bir noktada da sağlanmaktadır.

Evde Bakım Hizmeti Nedir?

Temel olarak evde bakım hizmeti, yaşlı bireylerin, kalıcı olarak yatağa bağlı olanların, kronik hastalığı bulunanların ve ameliyat sonrası gibi hareket kabiliyetlerini kalıcı veya süreli olarak kaybetmiş bakıma muhtaç kişilerin bakım ve sağlık hizmetlerinin sağlanmasıdır. Evde bakım hizmetinde amaç kişilerin yaşam kalitesini artırarak, gerekli olan tedavi hizmetlerini sunmaktır.

Evde bakım hizmeti, yatağa bağımlı, kronik hastalar ya da yaşlılık sebebiyle yatağa bağımlı kişilerin profesyonel ekipler tarafından evde sağlık hizmeti sunulması olarak bilinir. Bununla birlikte hastaneye gidemeyen, tıp merkezimize uzak olan, bulunduğu yerde hizmet almak isteyen sağlıklı veya akut hastalar tarafından da tercih edilmektedir. Evde bakım hizmetinde amaç hasta kişilerin yaşam kalitesini artırarak, gerekli olan tedavi hizmetlerini sunmaktır.

Evde Hasta Bakımı Nedir?

Evde Hasta Bakımı, hastalık sebebiyle kısıtlanan günlük ihtiyaçların karşılanması ya da hastanelerde gerçekleştirilen işlemlerin ev konforunda yapılmasına yönelik profesyonel sağlık kurumları tarafından sağlanan hizmet olarak tanımlanabilir. Evde sağlık hizmetleri kapsamında birçok hizmet sağlanabilmektedir. Böylelikle ameliyat sonrasında özenli bir sağlık bakımına ihtiyacı olan ya da yaş, hastalık, kısıtlılık gibi sebeplerle düzenli takip ihtiyacı olan bireylerin ihtiyaçları karşılanmış olur. Kişilerin gereksinimleri giderilerek hayat kalitesinin artırılması ve sosyal çevreden kopmadan yaşamını sürdürmesi hedeflenir. Evde bakım hizmetlerinin kapsamı kişinin gereksinimine yönelik değişiklik gösterebilir. Bu evde sağlık hizmetleri arasında evde doktor, evde hemşire, evde fizik tedavi yer almaktadır.

Evde Sağlık hizmeti neleri kapsar?

Evde Sağlık Hizmeti neleri kapsar konusu en çok merak edilen sorular arasında yer alır. Hisar Tıp Merkezi çatısı altında Evde Bakım konusunda uzman kişiler, evde doktor, evde hemşire, evde anne -bebek bakımı, evde check up gibi önemli hizmetlerden yararlanabilirler. Evde bakım sağlık hizmetleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Evde Doktor Hizmeti
 • Evde Uzman Doktor
 • Evde Anne -Bebek Bakımı
 • Evde hemşire
 • Evde Check Up

 

Hasta Transfer ve Ambulans hizmetleri

Bölgede ilk kez doktor, rehabilitasyon, terapi randevuları için ambulans ihtiyacı olmayan ve tıbbi müdahale gerekmeyen hastaların hareket koltuk sistemi, tekerlekli sandalye için araç lifti bulunan özel hasta nakil araçları ile güvenli ve konforlu bir şekilde tıp merkezimizden eve, evden tıp merkezimize transferi sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra; sağlık durumu nedeni ile ambulans ile transferi gereken hastalar için ambulans hizmeti verilmektedir.

Nakil esnasında normal şartlarda tıbbi müdahale gerektirmeyen hastaların sağlık kuruluşlarına veya sağlık kuruluşundan evlerine götürülmesi amacıyla hasta nakil araçlarımız size en yakın noktalardan hareket etmektedir.

Ameliyat Sonrası Evde Bakım

Ameliyat olmuş hastalara, ameliyat sonrası tedavinin devamlılığı için kan alma ve laboratuvar, pansuman ve yara bakımı, FTR, enjeksiyon, diren takibi, sütur hizmetleri sunulmaktadır. Ayrıca kısa veya uzun süreli refakatçi ile hemşirelik hizmetleri de sağlanmaktadır. Ameliyat sonrasında ev ortamında steril koşullarda sağlanan hizmetler, hastaları oluşabilecek enfeksiyon risklerine karşı korumayı amaçlar.

Evde bakımın avantajları nelerdir?

Evde bakım, hastanın günlük yaşam aktivitelerinin devam ettirilerek yaşam kalitelerinin yükseltilmesini ve devamını sağlar. Hastanın gereken bakım ve tedavisinin kendi ev ortamında yapılması hastane ortamında yaşadığı stresin ortadan kaldıracağı gibi, hastane enfeksiyonları risklerini de azaltır. Ayrıca ev dışında ofisinde, bulunduğu adreste konfor ve güvenilir hizmetten yararlanabilir. Aynı zamanda yüksek hastane maliyetini azaltan Evde Bakım hizmetleri bireylerin ailelerinden ve sosyal çevrelerinden ayrılmadan, ihtiyaç duydukları sağlık ve bakım hizmetlerine ulaşmalarını sağlayarak yaşam kalitelerini yükseltmeyi hedefler.
Evde sağlık hizmetleri hastanın tedavisine özel program oluşturularak uzman ekiple sağlanır. Hasta ve yakınlarına hastanın hastalığı ve tedavi süreci hakkında detaylı bilgilendirme yapılarak bilinçsiz bakım ile oluşabilecek komplikasyonlar önlenir, bakım maliyetleri azalır ve hastanın tedaviye uyumu artırılarak hastanın iyileşme süresi kısalır.

Evde Bakım Hizmetlerinden Kimler Yararlanabilir?

Evde bakım hizmetlerinden ihtiyacına göre bebeklerden ileri yaştaki bireylere kadar herkes yararlanabilir.

 • Laboratuvar tetkiki için örnek alınması işleminin evinde yapılmasını isteyenler
 • Ameliyat veya hastalık sonrası iyileşme dönemini evde geçirmek isteyenler
 • Kronik hastalıkları olan hastalar
  Günlük aktivitelerinde desteğe ihtiyaç duyan yaşlılar ve engelliler
 • Hasta karyolası, oksijen tüpü gibi çeşitli cihazlara ihtiyaç duyanlar
 • Fizyoterapi, psikolojik destek ve diyetisyen hizmetlerini evinde almak isteyenler

 

Deneyimli Ekibimizle İhtiyaçlarınıza Yönelik Evinizde Bakım Olanağı Yaşamın tüm evrelerinde karşılaşılabilecek hastalık durumlarında, evinde tedavi olmak isteyen veya tedavisinin evde sürdürülmesine karar verilen herkes için farklı sağlık bakım çözümleri, yüksek teknoloji desteğiyle deneyimli tıbbi personel tarafından evde verilir.

Hisar Tıp Merkezi Evde Bakım kadrosu, alanında uzman hekimler ve sağlık personelinden oluşur. Bu profesyonel kadro, deneyim ve yetkinlik açısından hangi durumda ne yapılması gerektiğine anında karar verecek uzmanlıktadır.

Detaylı bilgi ve randevu için bize ulaşabilirsiniz.

Diğer Hizmetler

Sizi Arayalım!

Talebiniz ile ilgili size yardımcı olabilmemiz için lütfen aşağıdaki formu doldurun.  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

  Hisar Tıp Merkezi tarafından her türlü bilgilendirme, anket, tanıtım, açılış, davet ve etkinlik vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma Ticari Elektronik İleti (arama, sms, e-mail vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

  ×