Akne ve Sivilce İzleri

Hizmet Hakkında

Akne ve Sivilce İzleri

Daha Fazla Bilgi İçin

0 (242) 743 40 40

Akne (Sivilce) İzi Tedavisi Ciltteki akne izi tedavisi, akne nedeniyle oluşmuş izlerin giderilmesi amacıyla yapılan çeşitli uygulamaları içerir. Tedavi süreci, kişinin cilt yapısına, izlerin derinliğine ve boyutuna göre değişiklik gösterebilir.

Akne sonrası ciltte renklenme veya çukur izlerin ortadan kaldırılması için çeşitli yöntemler mevcuttur. Aknenin boyutu, oluşma sebebi, hastanın cilt tipi ve hormonal durumu gibi faktörler, uygulanacak tedavi yöntemini belirleyen önemli etmenlerdir. Doğru bir tedavi yöntemi seçilip düzenli olarak uygulandığında, hasta akne öncesi cilt görünümüne geri dönebilir.

Sivilce izi tedavisi, lazer, mikro iğneleme, topikal kremler gibi çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Ancak, “yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer?” gibi soruların yanıtları, kişiye özeldir ve bir dermatolog tarafından yapılan muayene sonrasında belirlenir. Sivilce lekelerinin giderilmesinde kullanılacak yöntemin belirlenmesi aşamasında dikkate alınması gereken bazı faktörler vardır:

  • Hastanın yaşam tarzı ve alışkanlıkları
  • Cilt tipi
  • İzlerin türü ve derinliği
  • Genel sağlık durumu

 

Bu doğrultuda, derin sivilce izleri için lazer gibi işlemlerin zorunlu olabileceği durumlar söz konusudur. Bazı durumlarda, dolgu ve dermapen gibi uygulamaların bir arada kullanılması sivilce izlerinin giderilmesine yardımcı olabilir. Yüzeysel, yeni oluşmuş izler için ise retinoid kullanımı veya kimyasal peeling gibi yöntemler yeterli olabilir. Bu nedenle, tedavi seçeneklerinin belirlenmesinde bir dermatologun rehberliği önemlidir.

Detaylı bilgi ve randevu için bize ulaşabilirsiniz.

Diğer Hizmetler

Sizi Arayalım!

Talebiniz ile ilgili size yardımcı olabilmemiz için lütfen aşağıdaki formu doldurun.    Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

    Hisar Tıp Merkezi tarafından her türlü bilgilendirme, anket, tanıtım, açılış, davet ve etkinlik vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma Ticari Elektronik İleti (arama, sms, e-mail vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

    ×