Op. Dr. Sheriff ALİ

Ortopedi ve Travmatoloji Op. Dr. Sheriff ALo

Randevu Saatleri

Hafta İçi09:00 - 17:00
Cumartesi09:00 - 13:00
Pazar-
0 (242) 743 40 40

Op. Dr. Sheriff ALİ

Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba, ben Op.Dr. Sheriff Ali. Tıp eğitimimi Gazi Tıp Fakültesi’nde tamamladım ve 1990 yılında Birincil Tıp Derecesi’ni aldım. Aynı zamanda 1997 yılında Birleşik Devletler Tıp Lisanslama Sınavı (USMLE) sertifikasını elde ettim. Lisansüstü eğitimimi ise 2000 yılında Ankara Tıp Fakültesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanlık Derecesi ile tamamladım. 2001-2002 yıllarında Amerikan Spor Tıp Enstitüsü’nde Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi üzerine araştırma ve klinik stajımı gerçekleştirdim. Ayrıca, Ortopedi Dünya İdare Organı (SICOT) üyesiyim.

İş geçmişim 2002-2012 yılları arasında EJC Williams Tıp Bilim Kompleksi’nde Kıdemli Kayıt Yetkilisi olarak geçti. Bu süre zarfında, ihtiyaç duyulduğunda Ortopedi Danışmanı olarak görev aldım. Daha öncesinde ise Adana’da Kalepark Hastanesi’nde görev almıştım. 2023 yılında Hisar Tıp Merkezi’nde işe başladım ve hala burada çalışmaktayım.

Uzmanlık alanlarıma genel ortopedi ve travmatoloji alanları hakim olmasına rağmen, özel ilgi alanlarım arasında kalça ve diz artroplastisi bulunmaktadır. Ayrıca, omuz cerrahisine büyük bir ilgim vardır ve sadece diz artroskopisi gerçekleştirebilmekteyim. EWCMS’de travmatoloji alanında birçok çalışma yapma fırsatım oldu.

 • Kalça ve Diz Artroplastisi: Kalça ve dizdeki dejeneratif hastalıkların tedavisi için artroplasti (eklem protezi) prosedürleri üzerine uzmanlık sahibiyim. Bu alan, hastaların yaşam kalitesini artırmaya yönelik önemli cerrahi müdahaleleri içerir.
 • Omuz Cerrahisi: Omuz bölgesindeki rahatsızlıkların tanı ve tedavisiyle ilgileniyorum. Omuz cerrahisi, omuz eklemi, kaslar, tendonlar ve bağlantı dokularındaki sorunları ele alır.
 • Diz Artroskopisi: Dizdeki problemlerin tanısı ve tedavisi amacıyla artroskopik cerrahi uygulamaları ile sizlere hizmet vermekteyim Bu minimal invaziv teknik, hastaların daha hızlı iyileşmelerine olanak tanır.
 • Travmatoloji Çalışmaları: EWCMS’de (EJC Williams Tıp Bilim Kompleksi) travmatoloji alanında birçok çalışma yapma fırsatım oldu. Bu bağlamda, çeşitli travmatik yaralanma ve kırık vakalarının tanı ve tedavisi üzerinde deneyim kazandım.
BölümüOrtopedi ve Travmatoloji
İlgi Alanları
 • Kalça ve Diz Artroplastisi
 • Omuz Cerrahisi
 • Diz Artroskopisi
 • Travmatoloji Çalışmaları
ÜniversiteGazi Üniversitesi

 

Randevu Oluşturun

  Sizi Arayalım!

  Talebiniz ile ilgili size yardımcı olabilmemiz için lütfen aşağıdaki formu doldurun.   Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

   Hisar Tıp Merkezi tarafından her türlü bilgilendirme, anket, tanıtım, açılış, davet ve etkinlik vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma Ticari Elektronik İleti (arama, sms, e-mail vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

   ×