Botoks – Mezoterapi

Hizmet Hakkında

Botoks – Mezoterapi

Daha Fazla Bilgi İçin

0 (242) 743 40 40

Mezoterapi, cildi gençleştirme, sıkılaştırma, saç dökülmesini önleme, yara izlerini giderme ve vücuttaki istenmeyen yağların atılmasını kolaylaştırma amacıyla kullanılan Fransız kökenli bir gençleştirme tekniğidir. Bu estetik uygulama, cilt yaşlanması belirtilerini azaltmaya yardımcı olur ve yüz, boyun, dekolte bölgesi, el ve saçlı deri gibi alanlara uygulanarak derinin yenilenmesini hedefler. Mezoterapi, kişinin sağlık durumu, yaşı, fiziksel özellikleri ve ihtiyaçları gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak kişiye özel olarak yapılır.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, cilt problemleri olan bölgelere hyaluronik asit, vitaminler, mineraller ve amino asitler gibi besleyici maddelerin mikro enjeksiyonlarla verildiği bir kozmetik prosedürdür.

Mezoterapi Ne İşe Yarar?

Mezoterapi, enjeksiyon yapılan bölgelerdeki yağ dokularının eritilmesine yardımcı olarak cildin sıkılaşmasını, yenilenmesini, yara izlerinin azalmasını ve saç dökülmesinin önlenmesini sağlar. Bu tedavi, egzersiz ve diyet ile desteklenerek daha etkili hale getirilebilir. Genellikle yaşlanmaya bağlı cilt sorunları, kırışıklık, sarkma, renk değişikliği ve saç dökülmesi gibi şikayetleri olan kişilere yöneliktir. Ancak 20 yaş altındakilere uygulanması uygun değildir.

Mezoterapinin Uygulandığı Alanlar:

 • Selülit tedavisi
 • Saç dökülmesi
 • Yara izlerinin düzeltilmesi
 • Yüz gençleştirme
 • Bölgesel yağlanma
 • Ciltteki pigmentasyon problemleri
 • Akne tedavisi
 • Leke tedavisi

Cilt, belirli bir yaşa kadar ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve amino asitleri üreterek kendini yeniler. Ancak zamanla bu maddelerin üretimi azalır ve cilt yaşlanma sürecine girer. Mezoterapi, bu eksiklikleri gidererek cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar.

Mezoterapinin Faydaları Nelerdir?

Mezoterapi, cildin doğal üretimi olan kolajen ve elastini uyararak yaşlanma karşıtı bir avantaj sağlar. Anti-aging tedavileri arasında yer alan mezoterapinin faydaları şu şekildedir:

– Cilt elastikiyetini artırır.
– Cilde daha parlak bir görünüm kazandırır.
– Cildi derinlemesine nemlendirir.
– Cildin sıkılaşmasını sağlayarak kırışıklıkları azaltır.
– Oksidatif stresi azaltır.
– Pigmentasyonu düzenler.
– Cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Mezoterapi, cilt altındaki protein yapılarının yeniden sentezlenmesini ve yenilenmesini sağlamak için yapılan bir uygulamadır. Bu işlem sırasında, hyalüronik asit ve aminoasitler gibi cilt için önemli maddeler cildin orta dermis tabakasına enjekte edilir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi, saç köklerinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, aminoasitler ve kılcal dolaşımı hızlandırıcı maddelerin cildin orta tabakasına enjekte edilmesidir. Bu uygulama sayesinde saç kökleri beslenir ve köklerin bağlı olduğu dokular onarılır. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, saç mezoterapisinin içeriklerini değiştirmiş ve yeni destekleyici tedaviler geliştirmiştir.

Yüz Mezoterapisi (Mezolift) Nedir?

Yüz mezoterapisi veya mezolifting, cildin yaşlanmasının belirtilerini hafifletmek için yapılan bir uygulamadır. Bu işlemde, doğal maddeler mikro enjeksiyonlarla derinin üst ve alt tabakalarına verilir. Mezolifting tedavisi, cildin yapısını yenileyerek ince çizgi ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Mezoliftte kullanılan maddeler, derinin metabolizmasını etkileyerek cildin sağlıklı, parlak ve taze görünmesini sağlar.

Detaylı bilgi ve randevu için bize ulaşabilirsiniz.

Diğer Hizmetler

Sizi Arayalım!

Talebiniz ile ilgili size yardımcı olabilmemiz için lütfen aşağıdaki formu doldurun.  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

  Hisar Tıp Merkezi tarafından her türlü bilgilendirme, anket, tanıtım, açılış, davet ve etkinlik vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma Ticari Elektronik İleti (arama, sms, e-mail vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

  ×