Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bölüm Hakkında

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve doğum ile ilgili genel tanı ve tedavi hizmetlerinden başlayarak, menopoz ve osteoporozdan, riskli ve normal gebeliklerin takibine, jinekolojik kanserlerin tanı ve tedavisinden, infertil hastalarda İUİ (aşılama) yapılmaktadır. Ayrıca Tüp bebek uygulamalarında ilgili merkezlerce ortaklaşa çalışarak tüp bebek için planlanan medikal tedavileri merkezimizde yapılmakta belirli aralıklarla follikül (yumurtlama) takibi, endometrial kalınlık ölçümü hormon testleri ile takip edilerek yeterli follikül gelişimi sonrası tüp bebek uygulanması için ilgili merkezlere yönlendirmeye kadar pek çok alanda hizmet verilmektedir.

Amacımız:
Hastalıklar henüz ortaya çıkmadan koruyucu hekimlik uygulamaları, ergen dönemden menopoza kadar hayatın her evresinde rutin yıllık kontrollerle kadın hastalıkları ve problemlerin çözümünde modern tıbbın tüm olanaklarıyla kadınlarımıza kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sunmaktır.

Doğum:

Gebelik öncesi çiftlere danışmanlık
Gebelik dönemi kontrol ve ultrasonografik incelemeler
Çoğul gebelikler
Dış gebelik

NST testi
Yüksek riskli gebeliklerin takibi
Dört boyutlu ultrasonografi

Kadın Hastalıkları:

 İnfertilite (Kısırlık)
Menstruel (adet düzeni) bozukluklar
Kronik pelvik (kasık) ağrıları
Ürojinekolojik şikayetler (idrar kaçırma, sık idrara çıkma vb.)
Enfeksiyon hastalıklar
Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
PAP smear (Rahim ağzı kanser ve enfeksiyon taraması)

Tümör ve diğer erken tanı testleri
Myomlar
Over (yumurtalık) kistleri
Menopoz ve Osteoporoz
Aile planlaması ve danışmanlık
Pediatrik ve adolesan jinekolojisi
Mamografi

İnfertilite

Kısırlık teşhisi için hormon testleri, HSG (kanal filmi) spermiogram ve ovulasyon indüksiyonu (yumurtlamayı artırıcı tedaviler) uygulamaları gerektiğinde yardımla üreme teknikleri uygulanmaktadır İUİ (intrauterin İnseminasyon) (aşılama)

Tüp Bebek merkezlerince planlanan, ovulasyon indüksiyonlarının (yumurtlamayı artırıcı tedavi) takibi merkezimizde transvajinal ultrasonografi ile endometrium kalınlığı (rahim duvarı kalınlığı) ve follikül (yumurta) takipleri yapılmaktadır. Belirli büyüklüğe erişen yumurtaların toplanması sonrası planlanan İCSİ veya Embriyo transferi için takip edilen tüp bebek merkezine yönlendirilmekte. Böylece uzakta bulunan tüp bebek merkezlerine gidip gelme ile iş ve zaman kaybı ortadan kaldırılmaktadır.

Gebelik ve Yüksek Riskli Hamilelik Takip Hizmetleri

Kadınların hayatındaki en önemli ve hassas dönemlerden biri olan hamileliklerinde yanlarında oluyor ve bu süreci bebekleri ve kendileri açısından sağlıklı tamamlayabilmeleri için çalışıyoruz.

Hamileliğin başladığı haftadan itibaren, doğuma kadar tüm anne adaylarına gebe takip formları düzenlenmekte böylece aileler beklenen doğum tarihleri ve bebeklerinin aylık gelişimlerini yapılan tıbbi testleri annenin aldığı kiloları bebeğinin kilosunu bu formda kolayca takip edebilmektedirler. Gebelik boyunca bebeklerin takipleri standart olarak 4 boyutlu RENKLİ ULTRASONOGRAFİ cihazı ile gerçekleştirilmekte bebeğinizin resimleri renkli olarak çekilmektedir. Tanıya yönelik yapılan rutin testler arasında ikili test, üçlü test veya dörtlü kromozom tarama testlerinden biri ile tarama yapılmakta, şeker tarama testi (OGTT), servikal uzunluk ölçümü, fetal monitörizasyon NST gibi tetkikler ve testler yapılmaktadır. Hamileliğinizin 37-38. haftasında obstetrik muayene yapılarak normal doğum mu, sezaryen ile doğum mu kararı aileye bilgisi verilerek planlanmakta ve doğum başarıyla planlandığı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Diğer Bölümler

Sizi Arayalım!

Talebiniz ile ilgili size yardımcı olabilmemiz için lütfen aşağıdaki formu doldurun.    Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

    Hisar Tıp Merkezi tarafından her türlü bilgilendirme, anket, tanıtım, açılış, davet ve etkinlik vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma Ticari Elektronik İleti (arama, sms, e-mail vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

    ×